Get Adobe Flash player

Це документальна розповідь про ратний труд солдатів і офіцерів армії в роки Другої світової війни на території нашого краю (на початку та в період його звільнення) 1941-1944 років, а також про героїчне підпілля і партизанський рух та безприкладний опір краян фашистському терору, про земляків, які уславили себе на різних фронтах та в глибокому тилу ворога, як на своїй території, так і на партизанських стежках Європи.

Шурапов,В., Федосеєва, Р. ЗЕМНИЙ УКЛІН ТОБІ, СОЛДАТЕ…/ Шурапов,В., Федосеєва, Р.  - Видавництво ТОВ "КОД",  Кіровоград, 2005 . – 339 с.: іл.

Це унікальний рукопис письменника- земляка Максима Пушкаря про життя та справи прославленого Маршала, нашого земляка і Почесного громадянина  нашого міста – Петра Кириловича Кошового.

Ця книга із лаконічною назвою «В полум’ї війни» нехай стане ще однією складовою вшанування пам’яті видатного полководця, Воїна і Людини, ім’я і подвиг якого назавжди збережеться в пам’яті вдячних олександрійців.

Пушкар, М. В полум’ї війни/ М, Пушкар . – Олександрія: РВА «Світло», 1998 .- 108 с.

 Книга, базуючись винятково на документах Державного архіву Кіровоградської області, розповідає про надзвичайно складний, драматичний, але досі недостатньо вивчений період історії Кіровоградщини – нацистську окупацію (1941-1944 рр.), у багатьох її вимірах.

Містить численні фотографії тієї епохи, а також спогади очевидців.

Петренко, І. Нацистський окупаційний режим на Кіровоградщині 1941-1944 рр./ І. Петре . - Кіровоград «Центрально-Українське видавництво» 2014 . – 554 с.: іл.

У книзі детально розповідається про командирів частин і з’єднань, які іменуються «Олександрійськими», воїнів, які особливо відзначились в боях за визволення нашого краю від фашистів.

Багаторічна, терпелива праця автора над книгою принесла свої плоди, йому вдалося зібрати спогади учасників бойових дій, написані на підставі архівних документів.

Пономаренко, А. С. Вони принесли свободу (Олександрійсько – Знамянська операція)/ А. С. Пономаренко. – Олександрія: КП Олександрійська міська друкарня, 2004. – 339 с.: іл.

Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Другої світової війни, показують масовий героїзм бійців і командирів армії у боях за визволення рідного краю від фашистських загарбників.

У книзі розкривається діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ворога, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли і перемогли у жорстокому двобої з фашизмом.

Для усіх, хто виявляє інтерес до історії.

Україна в полум’ї війни 1941–1945 / П.П.Панченко [та ін.]. – Київ : Україна, 2005. – 560 с. : іл.