Get Adobe Flash player

ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ім. Ю. Гагаріна - дитяча книгозбірня міста Олександрії; культурно-освітня, виховна, інформаційна установа; центр бібліотечно-бібліографічного обслуговування  та  організації дозвілля дітей міста.

          Точні архівні дані про рік заснування бібліотеки не збереглися. Відомо, що 1945 р. рішенням Виконавчого комітету Олександрійської міської ради після відокремлення міста Олександрії в самостійну адміністративну одиницю відкрита дитяча бібліотека.

 

           Днем заснування бібліотеки вважається 1 листопада 1945 р., про що свідчать перші записи в інвентарних книгах. У затишному приміщенні будинку колишнього лікаря Вишнивецького по вул. Свердлова, 28  розміщувалась бібліотека, яка уже у перші роки свого існування збирала багато читачів - дітей. Тут проходили незабутні зустрічі з краєзнавцями, письменниками, проводились голосні читання, веселі свята. В перші роки існування бібліотека налічувала 1 тис. 848 видань.    

          Протягом 50–90-х років бібліотеку очолювали висококваліфіковані  бібліотечні спеціалісти Чередніченко Г.К., Крамаренко Г.П., Захарченко Н.Д., Городецька Ж.Ф., Талмазан А.В. Серед міських бібліотек дитяча бібліотека відзначалася темпами зростання та розмахом просвітницької діяльності.

           1953 у бібліотеці відкрито читальний зал. У 1963  бібліотеці присвоєно ім’я першого космонавта Юрія Гагаріна. 1969 за досягнуті успіхи в роботі бібліотека удостоєна звання «Бібліотека відмінної роботи»  про що свідчить Диплом. 1970  з’явились можливості для структурної розбудови закладу. Обладнані  2 абонементи – для молодшого і середнього шкільного віку, читальний зал, книгосховища для кожного відділу.

          Впродовж 1945-2013 рр. бібліотека як державна установа і складова частина ЦБС не раз змінювала напрямки діяльності, структуру та назви.

          У 1976 набула статусу Центральна  та перейменована в Центральну міську бібліотеку для дітей ім. Ю. Гагаріна. Водночас вона залишилась у підпорядкуванні міської централізованої бібліотечної системи.

     У 1987 році бібліотека отримала нове приміщення площею 2717.5 кв.м, згідно Рішення Виконавчого комітету Олександрійської міської ради № 649 від 30.11.1987 р. Дана будівля споруджена для бібліотеки за спеціальним проектом «Будинок книги» - зразок вітчизняної бібліотечної архітектури (оформлення художників С. Ніколенко, О. Охапкін). Тож до послуг читачів мали бути не лише читальні зали та абонементи, але й відділ мистецтв, відеосалон, кімната казок, актовий зал.    

           Велика заслуга в отриманні нового приміщення для бібліотеки належить Городецькій Ж. Ф., яка з 1968 року по 1982 рік очолювала заклад. На посаді директора вона сприяла впровадженню в практику бібліотечного обслуговування дітей міста прогресивних методів і форм роботи. 

           З 2000 року бібліотеку очолює Овдієнко Лариса Володимирівна. Пріоритетним у своїй діяльності керівник дитячої бібліотеки міста визначила - запровадження у роботу нових інформаційних технологій, не забуваючи при цьому про головне призначення дитячої бібліотеки – популяризацію книги і читання серед підростаючого покоління.

          Нині для дітей різних вікових категорій бібліотека проводить понад 200 різноманітних заходів на рік, працюють безкоштовні  читацькі об'єднання за інтересами: літературно-ігрова  студія «Дивограй», клуби «Чомучки», «Оберіг», «Літературна світлиця» та гурток  віртуальних мандрівників «Смайлик». (відкривається окремо                

             Фонд (відкривається окремо) універсальний як за змістом, так і за видами документів і складає понад 73 тис. примірників книг, журналів, грамзаписів, компакт-дисків, аудіокасет та кінофільмів, що дає змогу задовольнити найрізноманітніші запити дітей і фахівців у галузі дитячої книг

         Щороку бібліотека обслуговує бібліотечною книгою та надає інформаційні послуги більше 5 тисяч користувачів, яким видається понад 120 тисяч примірників книг та періодичних видань.

         До послуг користувачів просторі читальні зали, зони інформаційного комфорту для дітей:  «Казковий дворик», «Острів знань», «Бабусина світлиця», «KINECT-площадка», «Інформаційна планета  «КОМП'ЮТЕРІЯ», «Казкова  вітальня» та сучасна відео-, телеапаратура: музичний центр, телевізор, копіювальні апарати, комп`ютерна техніка.    

         На допомогу підтримки і просування читання  бібліотека приймає активну участь у Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах, акціях, проектах: «Найкращий читач України», «Податки очима дітей», «Шевченківські читання», «Тиждень дитячого читання»,  «Україна читає дітям», «Інформаційні пункти програми «Жди меня» в Інтернет-центрах Олександрійської міської ЦБС». У бібліотеці постійно діють тематичні книжкові виставки та експозиції творчих робіт талановитих читачів-дітей.  

         Бібліотека  працює за власними цільовими програмами. (відкривається окремо)

        Враховуючи стрімкий розвиток інформаційних технологій бібліотека пристосовується до нових умов існування та активно інтегрується в інформаційне середовище. Серед вдалих проектів, за якими працює книгозбірня:  «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-ІІІ, Connect-ІІ)» (з 2005 р.), «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету програми «Бібліоміст»  (з 2010 р.) та «Рекламна агенція Бібліо-стиль» (2013 р.)

        З 2005 року у бібліотеці  працює  Дитячий Інтернет-центр. (відкривається окремо)

Комп’ютеризація в бібліотеці дала можливість: створення електронної бази читачів та взяти участь у бібліотечних проектах програми «Бібліоміст»; (відкривається окремо) забезпечити доступ юним користувачам бібліотеки до ресурсів всесвітньої мережі Інтернет та удосконалювати форми роботи з використанням сучасних мультимедійних технологій. Крім того, працівниками бібліотеки створено блог «Інтернет-мишенята» і групи у соціальній мережі «Однокласники» - «Центральная библиотека для детей им. Ю.Гагарина», «Комп'ютошка інформує». (відкривається окремо ссилки) 

        Бібліотека надає значну методичну і бібліографічну допомогу 10 публічним і 17 шкільним бібліотекам міста. Вона є консультативно-методичним та центром підвищення кваліфікації. На базі дитячої бібліотеки щороку проходять  навчальну практику майбутні бібліотекарі - студенти  Олександрійського училища культури. Більше  65  років служіння добру і дітям — такий шлях Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна. 

        За всім цим — люди, віддані книзі і маленькому читачеві, їхній розум, терпіння, а головне — любов читачів, а попереду — цікаві ідеї і велике бажання працювати.     

Сучасна бібліотека запрошує вас на відео-мандрівку «Дитяча бібліотека запрошує» (відкривається окремо)