Get Adobe Flash player

23-24.04.2019

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято - Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. Основними атрибутами свята є Пасха та фарбоване яйце, що символізує відродження. Саме на Великдень всі мами й бабусі роблять крашанки й печуть паски. Ці вироби зачаровують своєю красою. Вони запашні й духмяні. Змалечку дітки нетерпляче чекають Великодня як найголовнішого й найвеселішого свята. Тож, Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна спільно з Олександрійським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, не змінюючи традицій, організували благодійні заходи для дітей із соціально вразливих категорій.

Детальніше: Весна іде, чарує із небес, Христос Воскрес!

24.04.2019

Пробуджується від сну природа, розплющує очі земля, усе оживає, зеленіє, розквітає. Весна … Чорнобиль … Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. Ось уже 33 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 33 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Напередодні Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії 24 квітня до Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна завітали дев'ятикласники ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 - ліцей) на екологічний набат «Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль…». Поділитися з олександрійськими школярами власними спогадами про ті страшні дні запросили і тих, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Детальніше: Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль… 

22.04.2019

Дива поруч! Рідна Земля, рідна природа… Неосяжний, розмаїтий, чарівний світ. Цікаву подорож найдивовижнішими куточки нашої планети здійснили 22 квітня маленькі читачі бібліотеки для дітей. Гори, печери, морські глибини – все під силу допитливим та сміливим. Еко-круїз під назвою «Дива й таємниці планети Земля» був присвячений Всесвітньому Дню Землі. Літаком учасники круїзу відправились до Африки, на острів Мадагаскар, у кам’яний ліс. Під час польоту «командир екіпажу» провідний бібліотекар Волкова Галина познайомила маленьких пасажирів з історією виникнення Дня Землі. А ще бібліотекар оповідала цікавинки про співучий бамбуковий ліс (Японія), парк каменів ( Іспанія), зелене озеро (Австрія), рисові тераси (Філліпіни) та ін. «Гуляти – так гуляти» - вирішили мандрівники та й відправились до Америки, спочатку до Північної, а потім їм «підкорилась» і Південна.

Детальніше: Дива й таємниці планети Земля 

23.04.19

 Космос завжди був і залишається однією з найбільш хвилюючих людство загадок. Його глибинні далі невпинно тягнуть до себе дослідників всіх поколінь, зоряне небо зачаровує своєю красою, а зірки здавна були вірними провідниками для мандрівників. В квітні місяці відзначають одразу три свята, пов’язані з космосом: Всесвітній день авіації і космонавтики; День працівників ракетно-космічної галузі України та прийнятий за рішенням ООН Міжнародний день польоту людини в космос.

Детальніше: Космо-тур «Зіркове небо нас таємницями манить»

22.04.2019

 Наближається найбільше свято року для християн - Світле Христове Воскресіння. Незмінні звичаї підготовки до свята - випікання пасок і розмальовування писанок. Цікаві повідомлення про Великдень, про його символи розповіла учням групи продоженого дня Олександрійського колегіуму бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів  Наталія Зверова. Надзвичайно емоційно пройшла 22 квітня 2019 року літературна забавлянка «Розмалюю я писанку, розмалюю».

Детальніше: «Розмалюю я писанку, розмалюю»