Get Adobe Flash player

 Шановні друзі!

Пропонуємо вашій увазі новинки літератури, які з'явилися в нашій бібліотеці протягом першого кварталу 2020 року. 

 

 

Александер, Гизер

           Знайомство з мистецтвом для дітей/Г. Александер. - Харків: Віват, 2019. -  96с. 

            Мистецтво всюди навколо нас — у парках, театрах, церквах, на стінах будівель і навіть у твоїй школі… І на сторінках цієї книжки, адже тут ти знайдеш визначні пам’ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. «Знайомство з мистецтвом для дітей» — унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.

 

Алифиренка, Кейтлин  

Я завжди писатиму у відповідь/К. Алифиренка, М.Кейтлин, У.Лиз. - Київ: Видавництво #книголав,2019.- 368 с.

             Роман засновано на реальних подіях, зокрема, на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Їх познайомить випадок, що змінить долі підлітків. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. «Я завжди писатиму у відповідь» надихає шанувати розмаїття та творити добро. Це історія про великий світ і несподівано справжні стосунки. Книжка стала бестселером

 

Андерс, Крістіна

            Буркотун и Родзинка/К. Андерс. - Харків: Віват, 2019. - 160с. 

             Зворушлива історія дружби зайця Буркотуна та мишки Родзинки не залишить байдужим жодного читача. Разом вони здатні подолати будь-які труднощі, як-от: приїзд непроханої тітки-чистьохи, затоплення будиночка під час зливи, підступні витівки одного з найнебезпечніших мешканців лісу та ще багато чого.

 

Андрусяк, Іван

             Стефа і Чакалка/І. Андрусяк. - Київ: Видавництво «Фонтан Казок», 2019. - 240с. 

              Якщо добре роздивитися навколо та добре подумати, то стає зрозуміло, що українська ментальність та література нічим не поступається зарубіжній відносно наявності  унікальних жаховиськ. Чого варта, наприклад, чупакабра. А ще існує така собі Чакалка. Вона полює на нечемних та вередливих дітей, саджає їх до звуконепроникного мішка та несе до лісу. А що далі… читайте у цій книзі відомого українського письменника Івана Андрусяка. На вас чекають цілих три повісті: «Стефа і її Чакалка», «Кабан дикий – хвіст великий…», «Чакалка і чупакабра».

 

Андрусяк, Іван

             Хто боїться зайчиків/І. Андрусяк. - Тернопіль: Навчальна книга -Богдан, 2018. - 72с. 

             Химерна, кумедна, а часом і трішечки сумовита повість-гра у казках, оповідках, новелках, жартах, смішках, анекдотах, віршиках, пісеньках, вигадках, а іноді й достовірних історіях, які можна і треба не лише розігрувати, а й просто гратися в них усією родиною (інструкції додаються) – про ймовірні та неймовірні, веселі й ніжно-печальні, дивні й просто житейські пригоди Тата-Дибайла і Мами-Дибайли, Бабусі й Дідуся Дибайлів, Братика-Дибайлика і Сестрички-Дибайлочки, а головне – про Найменше Дибайленя, яке всіх їх уміє «завести».  

 

Андрусяк, Іван

              М’яке і пухнасте: вибрані твори в 2-х т./І. Андрусяк. - Тернопіль:  Навчальна книга - Богдан, 2019. - Т.2. - 72с. 

              У цій книжці вперше зібрані під одною обкладинкою вірші для дітей відомого поета Івана Андрусяка. Чимало з них давно полюбилися маленьким читачам із публікацій у дитячих часописах, альманахах та антологіях. У цих віршах багато сміху, жартів, пустощів і кумедних пригод, однак завжди переважає «м’яке і пухнасте» — любов і доброта... 

 

Арєнєв, Володимир

                Дитя песиголовців/ В.Арєнєв. - Київ: Києво-Могилянська академія, 2018. – 294 с. 

                Марта на прізвисько Відьма знає, чому батько повернувся з-за річки саме таким. Та вона досі не уявляє, що тепер їй робити і як його врятувати. Здається, єдина людина, котра може допомогти, — класний керівник Людвіг Штоц, та він віднедавна дуже сильно змінився. І це не дивно: після того, як в місті з’явилися песиголовці, все пішло шкереберть. Так, неначе минуле прокинулося й проростає у теперішньому житті гострими драконячими зубами…         

 

Біденко, Сергій

Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків/  С.Біденко, І.Золотаревич.-Харків: Основа, 2019. – 144 с. 

Книга юного «підприємця» — практичний посібник для підлітків. У ньому мінімум теорії.  Ця книга допоможе організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; зрозуміти, як влаштований великий і маленький бізнес, і головне - заробити свої перші гроші! 

 

Бреніф’є, Оскар

             Що таке щастя?/О. Бреніф’є. - Київ: Дух та літера, 2019. – 96 с. 

              Чи повинні ми будь-якою ціною шукати щастя? Чи воно радше має прийти саме? А якщо твоє щастя завдасть нещастя комусь іншому? Чи взагалі можливо весь час почуватися щасливим? І чи справді сенс життя полягає в пошуку щастя?

 

Гантер, Ерін

            Вогонь і крига/Е. Гантер. - Харків: АССА, 2019. - (Коти - вояки). – 336 с. 

Гантер, Ерін

        Здіймається буря/Е. Гантер. - Харків: АССА, 2019. - (Коти - вояки). - 336с.  

 Гантер, Ерін

           Ліс таємниць/Е. Гантер. - Харків: АССА, 2019. - (Коти - вояки). – 336 с. 

Гантер, Ерін

           Світанок/Е. Гантер. - Харків: АССА, 2019. - (Коти - вояки). – 336 с. 

Гантер, Ерін

           Шлях Вогнезора/Е.Гантер. - Харків: АССА, 2019. - (Коти -вояки).–336 с. 

           Вперше українською мовою всесвітньо відома серія романів «Коти-вояки». За пригодами диких та вільних котів стежить вже не одне покоління дітей та підлітків.

 

Горобець, Олена 

              Помста дерев: екшн-казка/Олена Горобець; мал. М.Набока.- Кропивницький,         2019.-24с.: іл.

               Книга на екологічну тематику. У книзі йдеться про те, як деревам набридло терпіти на собі знущання. Уявляємо собі ситуацію, коли дерева мали можливість помститися дроворубам і захистити себе.  Видання створили за підтримки програми «Активні громадяни» Британської ради в Україні в рамках проєкту «Екостиль твого міста», який втілює Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка

 

Диккинс, Рози

      Кодування для майбутніх програмістів. Scratch + Python (комп. із 2 книг)/Р. Диккинс, Л. Стоуэлл, Д. Мелмот.- Київ: КМ-Букс, 2019.- 

Кн.1: Scratch. Кодування для майбутніх програмістів.-96с.     

Кн.2: Python. Кодування для майбутніх програмістів.-96 с.

        Існує багато різних мов програмування, призначених для різних цілей. Зазвичай, спочатку вивчають Scratch - мову, розроблену для новачків у програмуванні. Scratch був створений для швидкого і простого застосування. Ця мова дозволяє швидко створювати програми, застосовуючи вже заготовлені блоки коду.

Python - одна з найпопулярніших мов програмування і до того ж вона дуже стисла. Це означає, що вам не потрібно писати багато коду для створення складних програм. Багато таких потужних компаній, як Google, NASA і YouTube, використовують Python для створення власних програм. Цю мову можна використовувати навіть для таких невеличких комп'ютерів, вбудованих систем і контролерів, як BBC micro:bit і Rasberry Pi. Хоча логотипом мови програмування Python є змія, ця мова названа на честь класичного британського комедійного гурту Monty Python. Книжка розрахована на дітей від 10 до 15 років.

 

Екман, Пол

            Чому діти брешуть/П. Екман. - Київ. – КМ - Букс. - 2018. – 208 с. 

            Чи мають дорослі моральне право засуджувати дітей за обман, якщо вони самі відверто брешуть в присутності дітей? Авторпояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші,якийзв'язок між брехливістю дітей і їх пристосованістю до подальшого життя.  Книга буде корисною не тільки фахівцям, які в своїй професійній діяльності стикаються з брехнею дітей – вчителям, психологам, слідчим, суддям, батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей, або яким ще належить боротися з ним.

 

Імер, Клер

           Хто живе в тобі.Історії  про мікробів, для яких ти рідний дім/ К. Імер.- К.:  Моя книжкова полиця,2019.-36 с.

        Напевно, більшість батьків неодноразово нагадують своїм малюкам про існування шкідливих бактерій, спонукаючи дітлахів мити руки, аби запобігти потраплянню до рота маленьких шкідників, які можуть викликати певні хвороби, та далеко не всі бактерії є ворогами людства, деякі навпаки є вірними помічниками, без яких неможливо обійтися у повсякденному житті. Як відрізнити вірних друзів від заклятих ворогів, та й взагалі, хто такі ці мікроорганізми?  Прочитавши пізнавальну книгу під назвою "Хто живе в тобі”можна з'ясувати багато цікавої та необхідної інформації.

 

Жарді, Енрік 

      Професор Дивоок. У світі оптичних ілюзій / Енрік Жарді ; пер. А. Антоновський. — Київ : Книголав, 2019. — 44 с.

      Поринь у світ магічної оптики разом із Професором Дивооком! Крізь свої чарівні окуляри він покаже низку оптичних ілюзій, завдяки яким ти побачиш, на що здатні твій зір та мозок. Оманливі зображення, невидимі кольори, неможливі фігури… У цій книжці ти знайдеш безліч оптичних цікавинок, що надзвичайно тебе здивують!

 

Захабура, Валентина

            Ой, Лише, з чим їдять вундеркіндів/ В. Захабура.- Київ: Теза, 2018. – 192 с. 

             Повістинка, яку тримаєте в руках, познайомить вас із захопливими пригодами двох найкращих друзів Гришка та Ойки. Разом із ними ви відчуєте, що таке справжня дружба, відкриєте нове явище «стелетрус», підслухаєте змову татусів і побачите її наслідки – війну, яку оголосять матусі, а також довідаєтесь, хто такі вундеркінди і з чим їх варто їсти. Хочете дізнатися про це? Тоді розгортайте книжку – і вперед до пригод!

 

Захабура, Валентина

           Ой, Лише, як приборкати батьків/В.Захабура.- Київ: Теза, 2019. –192 с.

             Приборкати батьків? Легко! Ну, не те щоб легко, та все ж можливо. Тим паче, якщо переслідувати благородну мету. Саме це доведуть у повістинці Ойка та Лишко. Кого приборкуватимуть? Настиного батька! Й усе це, як завжди, перетвориться на веселощі, трішки страху й багато неочікуваних сюжетних поворотів. А про те, як вони здійснять задумане – читайте

 

Захабура, Валентина

           Ой, Лише, як приборкати батьків/ В.Захабура.- Київ: Теза, 2019.–192 с.

            Приборкати батьків? Легко! Ну, не те щоб легко, та все ж можливо. Тим паче, якщо переслідувати благородну мету. Саме це доведуть у повістинці Ойка та Лишко. Кого приборкуватимуть? Настиного батька! Й усе це, як завжди, перетвориться на веселощі, трішки страху й багато неочікуваних сюжетних поворотів. А про те, як вони здійснять задумане – читайте.

 

Кінні, Джеф

      Щоденник слабака: роман в малюнках / Д. Кінні; пер. з англ. М.Пухлій, Д.Шостака, В.Ракуленко.  - Київ: КМ-БУКС, -

Кн.1: Щоденник слабака.- 2019.-224с.: іл.

Кн.2: Щоденник слабака. Зоряний час Родрика.- 2018.-224с.: іл.

Кн.3: Щоденник слабака. Остання крапля.- 2018.-224с.: іл.

Кн.4: Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст.- 2019.-224с.: іл.

Кн.5: Щоденник слабака. Бридка правда.- 2018.-224с.: іл.

Кн.6: Щоденник слабака. Стінна лихоманка.- 2018.-224с.: іл.

Кн.7: Щоденник слабака. Третій зайвий.- 2018.-224с.: іл.

Кн.8: Щоденник слабака. 33 нещастя.- 2019.-224с.: іл.

      "Щоденник слабака" - серія книжок авторства американського письменника та карикатуриста Джефа Кінні. Всі книжки написані як щоденники головного героя - Грега Хеффрі. Наслідуючи "щоденниковість", шрифти у книжках подібні до прописного, а прості картинки описують щоденні пригоди Грега.

Починаючи із 2004 року видано 13 книжок, три з яких було екранізовано. Право на український переклад має видавнича группа  КМ-Букс, яка видає "Щоденники" із 2014 року. 

 

Кокотюха,  Андрій

            Гімназист і Біла Ворона /А. Кокотюха.- Київ: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2019. – 272 с.

             Юрій Туряниця вже знайомий читачам за двома попереднім книгам, де йому довелося розгадувати загадку Чорної Руки та перемогти Вогняного Змія. У третій частині детективної історії, йому належить битися з Білою Вороною. Ця лиходійка веде полювання в віртуальному світі, вишукуючи тих, хто не схожий на інших, щоб затягнути їх у свої смертельні мережі. На її боці, серед інших, виступають учні Першої зразкової гімназії.

 

Кокотюха,  Андрій

               Таємниця  козацького скарбу /А. Кокотюха.- Київ: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2010. – 224 с.-

               Перед тобою, любий читачу, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою... Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці... 

 

Лоренс, Сандра

Дивовижні жінки. Першопроходиці які не побоялися вирізнитися з – поміж інших/С.Лоренс. - Київ: КМ - Букс, 2019. – 128 с.

              Захопливі життєписи 50 жінок, які розширили уявлення про межі можливостей людини. Серед них — Бейонсе, Опра Вінфрі, Серена Вільямс та багато інших. Ці жінки досягли визначних успіхів у спорті, науці, мистецтві, політиці та історії. Дізнайтеся більше про жінок, які багато зробили для людства, змінили хід історії і надихнули цілі покоління.

 

Марченко, Мія

             Місто Тіней/М. Марченко.- Київ: Фонтан казок, 2019. – 360 с. 

             Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванадцятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особливо коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

 

Ніцой, Лариса

Автомобільчик / Л. Ніцой; мал. О. Пелих. - Київ: Видавець Юрко  Мельник , 2019. -55 с.: іл.

            Надзвичайно добра і захоплива історія, яка сподобається як хлопцям, так і дівчатам. В ній заховано багато виховних моментів для дітей та їхніх батьків. Головного героя (Автомобільчика) наділили найкращими людськими рисами-він щирий, сміливий, добрий та відданий. Чудові ілюстрації доповнюють загальну картинку, допомагаючи дитині зануритися в історію.

 

Ніцой, Лариса

Навіщо песикові гавкати?/ Л. Ніцой; мал. Х. Лущук. - Київ: Видавець Юрко  Мельник , 2019. -31 с.: іл.

           У родині собак, тата Лабра й мами Дори, народився синочок Лабрик. Малий швидко зростав і був спритним собачам. Якось Лабрик вирішив, що його мова, якою розмовляють усі собачки, груба. Захотів песик розмовляти лагідно, як киці, і став нявкати. Що з цього вийшло, читайте в книжечці.

 

Ніцой, Лариса

           Незламні мураші/ Л. Ніцой; худож. О.Рибакової. -Київ: Видавець Юрко  Мельник , 2019. -47 с.: іл.

           Жив собі на світі мурашиний народ. Жив і горя не знав. Працював. Та якось на нього напали сусідні мурахи, які клялися в братній любові, які казали, ми такі мурашки, як і ви. Напали й зруйнували мурашник і щасливе життя. Проте мурашиний народ збереться на силі й вижене ворога з рідної землі.     Є в казці і втрати, і подвиг, і кохання, і щасливий кінець.

 

Ніцой, Лариса

Неслухи і вередулі / Л. Ніцой; мал. Е. Елліс. - Київ: Видавець Юрко  Мельник , 2019. -55 с.: іл.

            У цій книжечці зібрані повчальні історії. Кіт Муркіт знає всіх сусідських дітей. Хтось великий лінюх, хтось обманщик або грубіянчик, а хтось забудько чи вередійко. Усім діткам випадуть маленькі випробування — казкові пригоди, які допоможуть неслухам виправитися.

 

Ніцой, Лариса

Страшне Страховисько: казка для читання в родинному колі/ Л. Ніцой; худож. Е. Елліс. - Харків: Юнісофт, 2019. -24 с.: іл.

            Ви любите літечко? А купатися в озері? А засмагати на пісочку? А якщо поруч з Вами ще й друзі? Ярик каже, що це суперово! Одного сонячного дня … Думаєте, сталося щось погане? Зовсім ні! Одного сонячного дня… Але краще самі прочитайте! Згода?

 

Ролінг, Джоан Кетлін

            Гаррі Поттер : Історія магії/ Джоан К. Ролінґ. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2019.-256с.: іл.

            Це не просто книжка. Не просто щедро ілюстроване диво. Це подарункове видання можна вважати путівником до виставки Британської бібліотеки в Нью-Йоркському історичному товаристві під назвою «ГАРРІ ПОТТЕР. ІСТОРІЯ МАГІЇ», де представлено справжню скарбницю магічних артефактів, а також чернетки рукописів та оригінали рисунків Дж.К. Ролінґ і дивовижні ілюстрації поттеріани роботи Мері Ґрандпре, Джима Кея та Браяна Селзніка.

 

Стілтон Джеронімо  (Дами Элизабетта) 

        Серія коміксів/Д.Стілтон; пер. А. Поритко, М. Войцеховський.- Київ : Видавництво « Ірбіс Комікси»,-

Кн.1: Відкриття Америки.-2019.-48с.: іл.

Кн.2: Таємниця Сфінкса.-2019.-48с.: іл.

Кн.4: Слідами Марко Поло.-2019.-48с.: іл.

Кн.5: Динозаври наступають.-2019.-48с.: іл.

Кн.6: Хто вкрав « Монну Лізу» .-2019.-48с.: іл 

Кн.:7 Врятувати олімпійські ігри.-2019.-48с.: іл.

Кн.:8 Перша миша на місяці.-2019.-48с.: іл.

        Джеронімо Стілтон (Geronimo Stilton) – це серія коміксів і дитячих книг, об’єднаних спільним героєм. Джеронімо Стілтон – так звуть мишеня, яке любить пригоди. Також це псевдонім автора книг – італійської письменниці Елізабетти Дамі.

Події переносять головного герою коміксів та його друзів у різні епохи — Античний СвітСередньовіччяРенесанс, де вони захи-щають  Леонардо да ВінчіМарко ПолоГутенбергаМоцарта та інших відомих історичних постатей, щоб їхні твори та винаходи дійшли до наших часів в такому вигляді, в якому ми їх знаємо. 

Серія коміксів повчальна і дуже цікава! 

 

Страуд, Джонатан

  Трилогія  Бартімеуса / Д. Страуд; пер. з англ.. В. Панченко. - Київ: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2019.-

Кн.1:Амулет Самарканда .-408 с.

Кн.2:Око Голема.-528с.    

             Ця захоплива історія відбувається в сучасному Лондоні. Але не в тому, про який ми знаємо, а в Лондоні, контрольованому чарівниками, де чимало всіляких демонів — джинів, бісів, афритів та інших мастаків магічного світу... Щоб здійснити свій задум, Натаніель — юний учень чарівника — таємно викликає стародавнього (якому п’ять тисяч років!) зухвалого джина Бартімеуса. Перед джином стоїть нелегке завдання — викрасти у Саймона  Лавлейса, досвідченого і безмежно жорстокого мага, всемогутній Амулет Самарканда. 

 

Хробак Онджей  

          Як творити галерею/О.Хробак, Р. Коричанек, М. Ванєк та ін.; пер. Л. Кіцила;  худож. Д.Бьом. - - Львів: Видавництво Старого Лева,2019.-62с.

         Ця майстерно проілюстрована книжка запрошує юних відвідувачів у світ музеїв та галерей. Тут презентують історію виникнення галереї, а ще розповідають, як організовано роботу галереї під час виставок. Прочитавши цю книжку, діти вже не дивитимуться на галерею як на нудний і недоступний простір, навпаки, вони бачитимуть будинок, у якому відбувається просто неймовірна кількість цікавих справ, трапляються несподівані зустрічі та цікавезні історії.

 

Фавіллі Е. 

           Казки на ніч для дівчат-бунтарок : 100 історій про непересічних жінок / Е. Фавіллі ; пер. з англ. Т. Савчинська. – Київ : Книголав, 2018. – 224 с. – (Дитяча полиця).

         “Казки на ніч для дівчат-бунтарок” – це сто розповідей про надзвичайних жінок, проілюстровані сотнею яскравих портретів. Їхні таланти вражають, вчинки надихають, їхні досягнення та відкриття – важлива частина історії людства. Кожна з них по-своєму змінила світ. Ця збірка оповідок покликана надихати дівчат.