Get Adobe Flash player

29.10.2015

 Таємнича мелодія, декорації темного лісу, павуки на стінах, привиди, летючі миші під стелею, «світильники Джека», книги про всілякі жахіття, а ще – і це найголовніше – більше ста радісних, з «чортенятами» в очах дитячих облич, розмальованих в стилі «хелловіна». Так-так, це був справжнісінький «Хелловінський шабаш», влаштований бібліотекарями. І виявилося, що не дарма, адже занадто мало зараз веселих свят для малечі, та ще й таких сучасних,

креативних, по-справжньому європейських. Та й просять про це діти, починаючи з літа, їм це цікаво, а бажання маленьких читачів для нас – це святе. Образи ведучих не могли не вразити: хитра, весела та дуже добра чаклунка Шарлотта, таємнича вампірша Рената, всюдисущі, активні чорні коти, ніжна Русалонька, улюбленець дитячої публіки лісовий троль Шантарель, загадкова, владна Фея Малефісента. Костюми, які підготували бібліотекарі до свята Хеллоуіна, викликали повне захоплення у дітей, адже це ті герої, які зараз приходять до сучасної дитини з книг, мультиплікаційних фільмів, комп’ютерних ігор. І почути з вуст самої Феї Малефісенти, що треба більше читати та ходити до бібліотеки, багато значить.

Свято «Хеллоуіна» було влаштоване так, щоб усім було весело, щоб учасниками ігор стали майже усі. А ігор було чимало, та ще й незвичних: «Розпакуй сюрприз», «Порятуй рибок», «Чарівна вода», «Зроби мумію», «Знайди бридкий предмет у скриньці». Звучали пісні у виконанні студенток училища культури та дівчаток з активу бібліотеки. Щоб відмітити найкращі хеллоуінські костюми, в яких на свято з’явилися діти, бібліотекарі влаштували конкурс "Хелло-Осінь 2015". Кого тільки не було на шабаші: і відмочки, і чортенята, і нащадки графа Дракули, і чаклуни, і монстрики. Без призів, чи то втішних, чи головних, не залишився ніхто: протягом усього дійства діток пригощали спеціальним хеллоуінським печивом, цукерками, солодкими напоями, дарували сувенірні гарбузики. Не можна не згадати про святкову дискотеку від Феї Малефісенти: танцювали і підспівували усі, відкинувши сором’язливість та особливості перехідного віку. Кінцівка заходу була взагалі приголомшлива: усі бажаючі могли вирушити на екскурсію «тунелем жаху». А бажаючими, як виявилося, були усі присутні.

Як бачимо, сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився лише кабаки та костюми
. Нашим дітям до душі ці суто європейські розваги. То ж Європа сама йде до нас. То чому б і ні?