Get Adobe Flash player

01.12.2016

 Прекрасна, чарівна наша планета - Земля: голубі простори морів і океанів, зелені шати лісів і полів, жовті килими пісків, білі ковдри снігів. Але ця різнокольорова куля часом нагадує гейзер: то заклубочиться парою, то здійме до неба стовп крутого окропу. Так і в наше спокійне життя вриваються війни та епідемії. Ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини.

Але у 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією, тому назвали цю хворобу синдромом набутого імунодефіциту, скорочено СНІД. Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року.

Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу. Відтоді щорічно, 1 грудня, вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цьогоріч, в перший день зими, у центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна відбувся бібліотечний калейдоскоп «СНІД – загроза людству». Захід розпочали бібліотекарі Додатко Н. та Щекотова О., які розповіли та ознайомили учнів 10-х класів ОНВК №17 з поняттями "СНІД" і "ВІЛ", яку небезпеку несе людині захворювання на СНІД, що означає червона стрічка, а також, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Лікар-терапевт Пилипенко Л.Д. надала елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Лілія Дмитрівна намагалася «достукатися» до дитячих сердець, вона переконувала, що кожен несе відповідальність за свої вчинки, і , як наслідок, життя. Для ефективного засвоєння почутого матеріалу, бібліотекарі підготували театралізовану сценку «Слідчий та СНІД» й тематичне повчальне відео для старшокласників. А після перегляду, серед користувачів провели опитування з метою перевірки отриманих знань. Були розглянуті та обговорені такі питання, як «Чи можна заразитися ВІЛ /СНІДом через спілкування?», «Які існують шляхи передачі ВІЛ-інфекції», «Попередити хворобу! Звернути з "Дороги в безодню!». Крім того, присутні мали змогу познайомитись з літературою з книжкової викладки «СНІД: Знати, щоб вижити». По закінченню заходу, старшокласники зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.